Нові умови добровільної сплати єдиного внеску PDF Друк e-mail

28 квітня 2013 року набрав чинності Закон України від 04.04.2013 року № 184 «Про внесення змін до деяких законів України щодо добровільної сплати єдиного внеску». Законодавчим актом внесено зміни до законів «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування », якими врегульовано:

Питання визначення розміру внеску при добровільній сплаті страхових внесків до Пенсійного фонду України;

- питання сплати єдиного внеску до Пенсійного фонду України в іноземній валюті розташованими за межами України підприємствами, установами, організаціями (у т. ч. міжнародними) за її працівників, які є громадянами України, а також громадянами України, які працюють або постійно проживають за межами України відповідно до договорів про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування;

- питання одноразової сплати застрахованою особою єдиного внеску за попередні періоди (в т.ч. за період з 1 січня 2004року по 31 грудня 2010 року). При цьому сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок та більшою за суму єдиного внеску, обчисленого виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановлених на дату укладення договору.

Зазначені зміни дають можливість зарахувати до страхового стажу відповідні періоди трудової діяльності.