Які штрафні санкції передбачаються за здійснення виду діяльності не внесеного до Єдиного Державного реєстру, а лише включеного до Свідоцтва платника єдиного податку? PDF Друк e-mail

 

Питання 2: Які штрафні санкції передбачаються за здійснення виду діяльності не внесеного до Єдиного Державного реєстру, а лише включеного до Свідоцтва платника єдиного податку?

Відповідь: Згідно з п. 2 ст. 50 Цивільного кодексу України фізична особа здійснює своє право на підприємницьку діяльність за умови її державної реєстрації в порядку, встановленому законом. Відповідно до пункту 1.1 ст. 1 Закону України від 15.05.03 № 755 «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців», реєстраційна картка – це документ встановленого зразка, який підтверджує волевиявлення особи щодо внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру.

У реєстраційних картках форми № 10 (для фізичної особи-підприємця) назва виду економічної діяльності заповнюється відповідно до КВЕД (на момент реєстрації вид економічної діяльності, який записаний першим, уважається основним).

Враховуючи вищенаведене доходи, отримані від здійснення виду діяльності не внесеного до Єдиного державного реєстру, а тільки вписаного до свідоцтва платника єдиного податку, не є доходом від підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця. Такий дохід, як дохід фізичної особи, оподатковується за загальною ставкою, встановленою п. 167.1 ст. 167 ПКУ (15 – 17%).

Отже, фізична особа-підприємець, яка протягом звітного року одержувала такі доходи, згідно з нормами ст. 49 Податкового кодексу України, зобов’язана до 1 травня наступного року подати до податкового органу за місцем проживання річну податкову декларацію та сплатити податок з одержаної суми до 1 серпня року, що настає за звітним.

Разом з тим, згідно з п. 299.16 ст.299 ПКУ, у разі виявлення органами державної податкової служби під час проведення перевірок порушень платником єдиного податку вимог, встановлених цією главою, свідоцтво платника єдиного податку анулюється на підставі акту перевірки.