Чи може фізична особа-підприємець бути платником єдиного податку другої групи, якщо він отримує доходи від надання в суборенду приміщення? Якому коду КВЕД відповідає вид діяльності «надання в суборенду приміщення»? PDF Друк e-mail

 

Питання: Чи може фізична особа-підприємець бути платником єдиного податку другої групи, якщо він отримує доходи від надання в суборенду приміщення? Якому коду КВЕД відповідає вид діяльності «надання в суборенду приміщення»?

Відповідь: Згідно з пп. 291.5.3 п. 291.5 ст. 291 ПКУ з 01.01.12 не можуть бути платниками єдиного податку фізичні особи-підприємці, які надають в оренду, зокрема, житлові приміщення, загальна площа яких перевищує 100 кв. м., нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів. Отже, при здаванні житлового приміщення площею понад 100 кв. м. та нежитлового – понад 300 кв. м. в суборенду платник не має права перебувати на спрощеній системі оподаткування.

Якщо приватний підприємець надає в суборенду меншу площу, він має право застосовувати спрощену систему оподаткування при дотриманні інших вимог, передбачених п. 291.4 ст. 291 ПКУ. Підприємці, які здійснюють цей вид діяльності, можуть обрати другу групу.

Згідно з Класифікацією видів економічної діяльності ДК 009:2010, яка затверджена наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 № 457, «Операції з нерухомим майном» зазначені у розділі 68, зокрема, надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна (клас 68.20).