Чи включаються до декларації з ФСП площі сільськогосподарських угідь (земель водного фонду), що надані платнику ФСП на умовах оренди (суборенди)? PDF Друк e-mail

 

Відповідно до ст. 302 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VІ (далі - ПКУ) об'єктом оподаткування фіксованим сільськогосподарським податком (далі - податок) для сільськогосподарських товаровиробників є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому /користування, у тому числі на умовах оренди.

У разі якщо платник податку (орендодавець) надає сільськогосподарські угіддя та/або землі водного фонду в оренду іншому платникові податку (орендарю), орендована площа земельних ділянок не може включатися до декларації з податку орендаря, а враховується у такій декларації орендодавця (п. 306.6 ст. 306 ПКУ).

Якщо платник податку (орендар) орендує сільськогосподарські угіддя та/або землі водного фонду в особи (орендодавця), яка не є платником податку, орендована площа земельних ділянок включається до декларації з податку орендаря (п. 306.7 ст. 306 ПКУ).

Згідно зі ст. 8 Закону України «Про оренду землі» від 06.10.98 р. № 161-ХІV, зі змінами та доповненнями, орендована земельна ділянка або її частина може передаватися орендарем у суборенду без зміни цільового призначення, якщо це передбачено договором оренди або за письмовою згодою орендодавця.

 З урахуванням викладеного, до декларації з ФСП включаються площі сільськогосподарських угідь та/ або земель водного фонду, які надані в користування платнику ФСП на умовах оренди (суборенди), за умови, що орендодавцем є неплатник ФСП. Площі сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду, що надані в користування на умовах оренди (суборенди) орендодавцем - платником ФСП, не включаються до декларації з ФСП орендаря.