Зміни до порядку надання повідомлень про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП PDF Друк e-mail

Мар’їнське управління Головного управління ДПС у Донецькій області інформує.

Відповідно до абзацу третього пункту 63.3 статті 63 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків.

Порядок надання такого повідомлення визначено Порядком обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 (далі - Порядок), згідно з яким платники повідомляють контролюючі органи за основним місцем обліку про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням шляхом надання повідомлень за формою N 20-ОПП.

Наказом Міністерства фінансів України від 24.06.2020 № 323 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів» внесені зміни до Порядку, якими, зокрема уточнюється порядок надання вказаних повідомлень.

Так, відокремлені підрозділи юридичної особи подають інформацію про ті об'єкти оподаткування, що знаходяться на їх балансі.

Як наслідок, юридична особа інформує про всі об’єкти оподаткування за виключенням тих, про які повідомили відокремлені підрозділи такої юридичної особи.

У повідомленні за формою N 20-ОПП надається інформація як про власні, так і орендовані або передані в оренду об'єкти оподаткування.

Повідомлення за формою N 20-ОПП з інформацією про об'єкти оподаткування, які зареєстровані у відповідному державному органі без присвоєння реєстраційного номера (кадастрового номера, реєстраційного номера об'єкта нерухомого майна), подаються до контролюючого органу за основним місцем обліку в паперовому вигляді із доданням копії документа, що підтверджує реєстрацію об'єкта оподаткування у відповідному державному органі.

Крім того, при наданні повідомлення за формою N 20-ОПП застосовується принцип укрупнення інформації, яка надається про об'єкт оподаткування (наприклад, якщо подається інформація про об'єкти оподаткування - офіс, склад, склад-магазин, розташовані в одному офісному центрі за одною адресою, достатньо надати інформацію за одним із типів об'єктів оподаткування, зазначивши у найменуванні: офіс, склад, склад-магазин).

Інформація про однотипні (за видом, використанням, станом та видом права власності) автомобільні транспортні засоби, які не є пунктами пересувної роздрібної торгівлі, громадського харчування або послуг, інших ніж пасажирські та вантажні перевезення, може бути подана в повідомленні за формою N 20-ОПП як узагальнена з типом об'єкта оподаткування "автомобільні транспортні засоби" та зазначенням кількості таких транспортних засобів в графі "Реєстраційний номер об'єкта оподаткування".

Принцип укрупнення інформації не застосовується під час надання інформації про об'єкти рухомого та нерухомого майна, які підлягають реєстрації у відповідному державному органі з отриманням відповідного реєстраційного номера (наприклад, у повідомленні за формою N 20-ОПП надається інформація і про земельну ділянку, і про об'єкт нежитлової нерухомості, що розташований на такій земельній ділянці).

Нагадуємо, що термін надання повідомлення за формою N 20-ОПП до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків не змінився - протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття об'єкта оподаткування або об'єкта, пов'язаного з оподаткуванням.

Також звертаємо увагу суб’єктів господарювання, які мають намір зареєструвати РРО/ПРРО: на обліку в контролюючому органі має перебувати і господарська одиниця (наприклад, кафе, магазин), де буде використовуватись реєстратор розрахункових операцій. Якщо повідомлення за формою N 20-ОПП з інформацію про відкриття такої господарської одиниці не надано до контролюючого органу, платнику податків буде відмовлено в реєстрації РРО/ПРРО.