З початку року платники єдиного внеску сплатили 298 мільйонів гривень PDF Друк e-mail

«В умовах карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, Мар’їнським управління Головного управління ДПС у Донецькій області забезпечено за 7 місяців 2020 року надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) майже на рівні минулорічних показників. Платниками єдиного внеску Мар’їнського, Великоновоселківського районів та міста Вугледар за січень-липень поточного року сплачено 298 мільйонів єдиного внеску, зокрема за липень надійшло 36 мільйонів гривень єдиного внеску. Надходження за січень-липень 2020 року зросли у порівняні з минулорічними на 96,4 тисяч гривень» - повідомила Тетяна Трофимова - начальник Мар’їнського управління.

Тетяна Трофимова повідомила, що з 1 липня 2020 року. відповідно до Закону України, від 14.11.2019 № 294-IX "Про Державний бюджет України на 2020 рік", розмір прожиткового мінімуму працездатним особам становить 2197 гривень.

Без змін залишаються:

- розмір мінімальної заробітної плати - 4723,00 гривень;

- розмір мінімального єдиного соціального внеску – 1039,06 гривень;

- максимальна величина доходу застрахованої особи, на яку нараховується єдиний внесок 70845 гривень.

Звернула увагу роботодавців на важливість офіційного працевлаштування найманих працівників та неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин.

Зауважила, що офіційне працевлаштування – це захист соціальних інтересів громадян, гарантування права на соціальні виплати та пенсійне забезпечення. Крім того, незадекларована праця знижує доходи державного бюджету, а отже і можливість фінансування державних програм соціального спрямування.

Начальник Мар’їнського управління наголосила, що саме єдиний внесок є основним джерелом наповнення фондів соціального страхування, за рахунок яких фінансуються державні соціальні програми, здійснюється виплата пенсій, матеріальної допомоги громадянам тощо та закликала працедавців сумлінно ставитись до виконання своїх обов’язків – своєчасно та в повному обсязі сплачувати податкові зобов’язання з єдиного внеску.