«Гаряча» телефонна лінія щодо новацій податкового законодавства, передбачених Законом України від 16 січня 2020 року № 466 PDF Друк e-mail

На початку серпня Мар’їнським управлінні Головного управління ДПС у Донецькій області, було проведено сеанс телефонного зв’язку „гаряча лінія” на тему Щодо новацій податкового законодавства, передбачених Законом України від 16 січня 2020 року № 466 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» за участі заступника начальника Мар'їнського управління Головного управління ДПС у Донецькій області - начальника відділу податків і зборів з юридичних осіб Наталі Пащенко.

Найбільше питань надійшло від платників податків на майно, які проживають на території населених пунктів на лінії зіткнення.

У відповідь на їх звернення, Наталя Пащенко повідомила, що із 23.05.2020 року набув чинності Закон України від 16 січня 2020 року N 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі - Закон № 466), яким внесено зміни до порядку оподаткування, в тому числі і в частині податків на майно.

Так, відповідно до положень Закону № 466 внесено зміни до

п. 38 підроз. «Інші перехідні положення» розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України:

виключено у пп. 38.6 слова "та/або території населених пунктів на лінії зіткнення" та доповнено двома новими абзацами такого змісту:

Об'єкти житлової та/або нежитлової нерухомості, розташовані на території населених пунктів на лінії зіткнення, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, не є об'єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідно до статті 266 цього Кодексу у період з 14 квітня 2014 року до 29 лютого 2020 року включно.

У зв'язку з цим платники податків - юридичні особи, об'єкти оподаткування яких розташовані на території населених пунктів на лінії зіткнення, починаючи з 1 березня 2020 року самостійно обчислюють суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки контролюючому органу за місцем реєстрації об'єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально починаючи з 1 березня 2020 року";

внесено зміни у пп. 38.7:

Не нараховується та не сплачується у період з 14 квітня 2014 року до 29 лютого 2020 року включно плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки (крім земель сільськогосподарського призначення), що розташовані на території населених пунктів на лінії зіткнення та перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб.

У зв'язку з цим платники податків - юридичні особи, об’єкти оподаткування яких розташовані на території населених пунктів на лінії зіткнення, починаючи з 1 березня 2020 року самостійно обчислюють суму податку плати за землю (земельний податок та орендна плата) за земельні ділянки і подають контролюючому органу за місцем реєстрації об'єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями починаючи з 1 березня 2020 року.

Також посадовець повідомила, що відповідно до Закону № 466 викладено в новій редакції підпункт «є» п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 ПКУ , яким визначено, що не є об'єктом оподаткування будівлі промисловості, віднесені до "Будівлі промислові та склади" (код 125) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, що використовуються за призначенням у господарській діяльності суб'єктів господарювання, основна діяльність яких класифікується у секціях B - F КВЕД ДК 009:2010, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку.

Отже, якщо власники здають в оренду будівлі промисловості, віднесені до групи "Будівлі промислові та склади" (код 125) ДК 018-2000 згідно з підпунктом «є» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 ПКУ то вони є об'єктами оподаткування і їх власники повинні нарахувати та сплатити податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.