Чи є обмеження кількості видів діяльності у свідоцтві платника єдиного податку? PDF Друк e-mail

Свідоцтво платника єдиного податку видається підприємцю, який подав до податкової інспекції заяву щодо обрання або переходу на спрощену систему оподаткування.

У заяві зазначаються обрані фізичною особою - підприємцем першої та другої груп види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010 (п.298.3 Податкового кодексу України).

У свідоцтві платника єдиного податку також зазначаються аналогічні види господарської діяльності (п.299.11 ПКУ).

Отже, на підставі поданої підприємцем І або ІІ групи заяви у свідоцтві мають бути зазначені усі обрані ним види діяльності за умови, що вони дають право застосовувати спрощену систему. Податковим кодексом кількість видів діяльності, які можуть бути зазначені у свідоцтві, не обмежується.

У свідоцтві платника єдиного податку, що видається платникам ІІІ та V груп, види господарської діяльності згідно вимог Податкового кодексу не зазначаються.

У зв’язку із тим, що значна частина суб’єктів господарювання не встигли замінити види діяльності згідно з КВЕД-2010, на 2013 рік продовжено дію національного класифікатора України ДК 09:2005 „Класифікація видів економічної діяльності”.