Не чекайте стягнення податкового боргу у примусовому порядку PDF Друк e-mail

Погашення податкового боргу є одним із пріоритетних напрямів роботи податкової служби.

Мар’їнським управлінням Головного управління ДПС у Донецькій за рахунок вжиття заходів щодо погашення податкового боргу платників податків, протягом січня-липня поточного року до бюджетів усіх рівнів стягнуто 7,5 млн гривень.

Зокрема описано у податкову заставу майно боржників на загальну суму 8,3 млн гривень. Від реалізації майна, що перебуває у податковій заставі, до бюджету надійшло 1,0 млн гривень

Здійснюються заходи з погашення податкової заборгованості шляхом стягнення грошових коштів з банківських рахунків обслуговуючих банків платника. За результатами цих заходів за 7 місяців поточного року до бюджету спрямовано 0,1 млн гривень.

Крім того за січень-липень 2020 року стягнуто 55,9 млн гривень в рахунок погашення заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування.

Нагадуємо, що відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

При цьому, податковим обов’язком платника є самостійне обчислення, декларування та сплата суми податку та збору у порядку та строки, визначені Податковим кодексом України. За несвоєчасну сплату грошових зобов’язань до платників податків застосовуються відповідні штрафні санкції, а також нараховується пеня за кожен день прострочення сплати.

Пам’ятайте, що сплачені вчасно податки – це запорука своєчасного фінансування охорони здоров’я, освіти та інших важливих на сьогодні соціальних зобов’язань держави перед громадянами. З метою уникнення негативних наслідків та прикрих випадків виконуйте податковий обов’язок та сплачуйте податки вчасно і в повному обсязі.

Інформацію про наявність податкового боргу можливо отримати в Електронному кабінеті на офіційному веб-порталі ДПС.