За 5 місяців 2020 року платниками Мар’їнського управління на соціальні виплати перераховано майже 207 мільйонів гривень PDF Друк e-mail

Саме таку суму єдиного внеску спрямовано на казначейські рахунки за січень-травень поточного року, що перевищує показники відповідного періоду минулого року на 5,2 %, або на 10 мільйонів гривень. Із загальної суми надходжень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування 92 мільйона гривень сплачено платниками Мар’їнського району, 78 - платниками міста Вугледар та 35 мільйонів гривень спрямував на соціальні виплати бізнес Великоновосілківського району.

Завдяки своєчасній сплаті єдиного внеску мешканці регіону отримують пенсії, виплати на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань. Саме тому фахівцями Мар’їнського управління Головного управління ДПС у Донецькій області значна увага приділяється контролю за дотриманням роботодавцями законодавчих норм щодо оплати праці, вживаються заходи щодо детінізації трудових відносин, додержання державних мінімальних гарантій в оплаті праці та погашення заборгованості із заробітної плати, проводиться роз'яснювальна робота.

Так, з початку року завдяки роботі фахівців служби, спрямованої на детінізацію заробітних плат та офіційне оформлення працівників, забезпечено додаткове надходження 143,6 тисяч гривен єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ).

Нагадуємо, що з 01 січня 2020 року у зв`язку з прийняттям нової мінімальної зарплати (4723 грн) мінімальний місячний розмір ЄВ складає 1 039,06 гривень (4723 х 22%). Отже, мінімальна сума ЄВ у розрахунку на квартал у 2020 році становить 3 117,18 гривень (1039,06 х 3 місяці), а максимальна величина бази нарахування ЄВ на 2020 рік – 70 845,00 грн (4723 х 15).

Відповідно до частини восьмої ст. 9 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями платники ЄВ – роботодавці зобов’язані сплачувати ЄВ, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов’язані сплачувати ЄВ, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.

При цьому, під час кожної виплати заробітної плати, на суми якої нараховується ЄВ, одночасно з видачею зазначених сум роботодавці зобов’язані сплачувати нарахований на ці виплати ЄВ у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі).

Фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Порядок нарахування і сплати ЄВ затверджено наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 «Про затвердження Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Інструкція № 449).

Згідно з п. 11 розд. ІV Інструкції № 449 у разі якщо останній день строків сплати ЄВ, зазначених у Інструкції № 449, припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків сплати ЄВ вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.