«Гаряча лінія» з питання с подання податкової звітності в період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID – 19) PDF Друк e-mail

В Мар’їнського управління Головного управління ДПС у Донецькій області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Подання податкової звітності в умовах карантину».

На запитання відповідала начальник Вугледарської державної податкової інспекції Мар’їнського управління Головного управління ДПС у Донецькій області Наталія Іваницька.

Надаємо увазі читачів найактуальніші запитання та відповіді на них.

 

Питання: Чи необхідно роботодавцю подати до податкових органів Додаток 4 Звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Звіт з ЄВ), якщо найманий працівник перебував у відпустці без збереження зарплати протягом повного календарного місяця? Якщо працівнику не нараховувалась заробітна сплати, як сплачувати єдиний внесок, податок на доходи та військовий збір?

Відповідь: Якщо найманий працівник перебував у відпустці без збереження зарплати протягом повного календарного місяця, роботодавцю необхідно подати до податкових органів Додаток 4 Звіту ЄВ.

Згідно з п. 11 розділу II Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435, якщо юридична особа або фізична особа-підприємець не використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, Звіт з ЄВ за найманих працівників до податкових органів ними не подається

При використанні праці фізичних осіб Звіт з ЄВ подається на загальних підставах. Якщо у суб’єкта господарювання є наймані особи, то його подання є обов’язковим незалежно від факту нарахування зарплати.

Щодо сплати єдиного внеску, податку на доходи фізичних осіб та військового збору, то їх сплачувати не потрібно якщо за місяць найманому працівнику не нараховувались виплати зарплатного характеру (зарплата, відпускні, лікарняні тощо). У разі якщо найманій особі за відповідний місяць нараховувались певні суми зарплатних виплат, то відповідні податки і збори доведеться нарахувати й сплатити згідно з чинним законодавства.

Саме по собі перебування працівника у відпустці без збереження зарплати не гарантує працівникам збереження на цей час страхового стажу. За працівниками зберігається лише їх робоче місце. А от щодо страхового стажу, то не втратять його лише ті працівники, за яких у розрахунку на місяць буде сплачено не менше, ніж мінімальний страховий внесок з єдиного внеску – 1039,06 грн (4723 грн × 22%).

 

Питання: Який термін подання декларації про доходи громадян за 2019 рік? Чи змінилися строки сплати задекларованого податку?

Відповідь: Законом України від 17 березня 2020 року №533 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» передбачено зміни строків декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2019 року.

Термін подання річної декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік перенесено з 01.05.2020 р. на 01.07.2020 р. Так, громадяни та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, мають право подати декларацію за звітний (податковий) 2019 рік до 01.07.2020 року.

Отже, останній день подання декларації – 30.06.2020 року. Податкові зобов’язання, визначені такими фізичними особами у деклараціях, мають бути сплачені до 01.10.2020 року.

Фізична особа зобов’язана самостійно до 01.10.2020 р. сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею річній декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік. При цьому норми абз. 1 п. 179.7 ПКУ щодо їх сплати до 01.08.2020 р. у 2020 році не застосовуються.

Відеоурок щодо заповнення декларації про майновий стан і доходи громадян розміщено за посиланням https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/412310.html.

Подати декларацію про майновий стан і доходи платники в умовах карантинних заходів доречно через Електронний кабінет платника, вхід до якого здійснюється за адресою https://cabinet.tax.gov.ua (з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг).