Власниками безкоштовних цифрових підписів стали понад 100 тис. осіб PDF Друк e-mail

 

За два місяці нового року власниками електронних ключів стали 100,2 тис. клієнтів Акредитованого центру сертифікації ключів, що діє при ДПСУ. Їм безкоштовно видано 151,7 тис. посилених сертифікатів відкритих ключів.

За цифровим підписом до податкової звернулося 25,5 тис. юридичних осіб. Вони, як правило, отримують кілька таких ключів на одну компанію. За два місяці юрособи замовили 61,7 тис. сертифікатів.

Фізичних осіб зареєструвалося 74,6 тис. осіб, яким видано 90 тис. підписів. Ці категорія клієнтів залишається найактивнішими користувачами послуг центру з моменту його відкриття.

Крім того, з 6 лютого почали видаватися ключі для митних операцій - посадовим особам митних органів, митним брокерам та суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності.

Популярність цієї послуги експерти Міндоходів пов’язують із зручним сервісом електронного звітування, яке набуває все більшої популярності серед платників ПДВ, податку на прибуток та акцизного податку.

У Міндоходів нагадують, що з цього року платники також можуть заповнювати в електронному вигляді декларацію про майновий стан і доходи. Для користування цією послугою платнику потрібно лише мати електронний ключ та відповідне програмне забезпечення, які надаються безкоштовно.

До речі, останній день подання електронної декларації – 30 квітня 2013 року. Форма декларації з додатками та детальна інструкція щодо її заповнення розміщені у спеціальному банері на веб-порталі ДПСУ (http://sts.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2013).