Заяву про застосування пільги по об'єкту нерухомого майна, в якому громадянин не зареєстрований, слід подати до 15 квітня PDF Друк e-mail

 

Власникам двох об’єктів нерухомості при визначенні пільгового з них слід пам’ятати наступне. Якщо фізична особа бажає застосувати пільгу до об'єкту нерухомого майна, в якому вона не зареєстрована, то представити заяву про це до 15 квітня. Заява подається до податкової інспекції за місцем знаходження об'єкта нерухомості. Тим, хто має тільки одну житлову нерухомість (квартиру до 120 або будинок до 250 квадратних метрів) турбуватися не варто. Пільга буде застосовуватися автоматично за місцем реєстрації фізичної особи.

Нагадаємо: до 1 липня громадяни, які володіють «зайвими» квадратними метрами, отримають повідомлення-рішення податкової служби про суму податку на нерухоме майно. У разі відсутності таких повідомлень у встановлений строк громадяни можуть звернутися до податкової інспекції за місцем знаходження об'єкта нерухомості, що підлягає оподаткуванню. Вказану у повідомленнях суму коштів треба буде сплатити протягом 60 календарних днів. Ставки на нерухоме майно встановлені за 1 кв.м. житлової площі об’єкта житлової нерухомості в таких межах:

- для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. м., та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. м – до 1 відсотка мінімальної заробітної плати (11,47 грн.).

- для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв.м. та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. м. – 2,7 відсотка розміру мінімальної заробітної плати (30,97 грн.). Детально про порядок оподаткування житлової нерухомості, сплати податку та застосування пільг можна дізнатися, звернувшись до місцевих центрів обслуговування платників податків.