Більше 6 тисяч касових апаратів вже працюють з електронною стрічкою PDF Друк e-mail

 

До Системи зберігання і збору даних від реєстраторів розрахункових операцій підключено більше 6 тисяч одиниць касової техніки. Ці касові апарати вже формують електронну стрічку та автоматично передають дані про готівкові операції на сервери податкової служби.

За словами експертів Міністерства доходів і зборів, Система працює у безперебійному режимі, скарги та зауваження від платників не надходили.

На сьогодні у Державному реєстрі реєстраторів розрахункових операцій знаходиться 5 моделей касової техніки. Незабаром також будуть включені ще 11 моделей, які відповідають сучасними вимогам. Тому вже найближчим часом користувачі найбільш популярних моделей матимуть можливість для їх дообладнання. З повним переліком реєстраторів розрахункових операцій, які включені до Державного реєстру, можна ознайомитися на веб-порталі ДПСУ (http://sts.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/53992.html).

Нагадаємо, що законодавчі норми, які впроваджують дистанційний моніторинг касових операцій, набрали чинності з 1 січня поточного року. Підприємці мають можливість або обладнати вже існуючі касові апарати відповідними модемами для передачі даних, або придбати нову техніку.

Фахівці Міністерства наголошують, що для відповідного оснащення своєї касової техніки бізнес має час до 1 липня 2013 року. На час цього адаптаційного періоду штрафи за відсутність електронної стрічки не передбачені.

***

Нагадаємо, що Указом Президента України від 24.12.2012 №726/2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.