Податківці можуть проводити перевірку лише за наявності відповідних документів PDF Друк e-mail

 

Працівники податкової служби мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки за умови пред’явлення таких документів:

– направлення на проведення перевірки, підписане керівником (його заступником) податкового органу та скріплене печаткою;

– копію наказу про проведення перевірки;

– службове посвідчення особи, яка зазначені в направленні.

Непред'явлення платнику податків цих документів або пред'явлення зазначених документів, оформлених з порушенням вимог, є підставою для недопущення податківців до проведення документальної виїзної перевірки.

При пред'явленні направлення, платнику податків необхідно в ньому розписатися і вказати своє прізвище, ім’я, по батькові, посаду, дату і час ознайомлення.

У разі відмови платника податків розписатися у направленні на перевірку посадовими особами органу державної податкової служби складається акт, який засвідчує факт відмови. Акт про відмову від підпису у направленні на перевірку є підставою для початку проведення такої перевірки.

Умови та порядок допуску податківців до проведення документальних виїзних та фактичних перевірок визначено статтею 81 Податкового кодексу України.