Відповідальність за корупційні правопорушення PDF Друк e-mail

 

Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 5 липня 2012 року5083-V1, який набув чинності 13 червня 2012 року запроваджено фінансовий контроль, що полягає, зокрема, в необхідності подавати щороку до 1 квітня за місцем роботи декларацію про майно, доходи, витрати, і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік.

Для державних службовців передбачені нові вимоги щодо декларування доходів, зобов’язань і витрат, а також встановлено нову відповідальність за неподання або несвоєчасне подання декларації щодо себе та членів сім”ї (штраф від 10 до 25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Свої витрати протягом року державні службовці та посадові особи будуть декларувати, у разі якщо разова витрата (вклад/внесок) щодо придбання визначених матеріальних благ у звітному році дорівнюватиме або перевищуватиме 150 тисяч гривень.

Крім того, відомості про наявність нерухомого майна, його загальну площу, так само як і повний обсяг задекларованих відомостей про транспортні засоби, вклади у банках, цінні папери та інші активи, фінансові зобов’язання, можуть вільно поширюватися. Інформацією з обмеженим доступом є лише інформація про місцезнаходження нерухомого майна, а не про його наявність чи відсутність та загальну площу.

Таким чином, тепер декларації посадових осіб про майно, доходи, витрати й зобов’язання фінансового характеру не належать до інформації з обмеженим доступом.