На відмову у видачі касового чеку можна поскаржитися до Міндоходів PDF Друк e-mail

 

Міністерство доходів та зборів закликає громадян повідомляти податковим органам про відмову видати касовий чек у місцях продажу товарів чи послуг.

Фахівці відзначають, що звернення постраждалих – найбільш дієвий засіб виявлення порушень касової дисципліни. Приводом для перевірки може бути лише скарга громадянина або повідомлення від інших державних органів.

Зі свого боку податківці заявляють про готовність оперативно реагувати на сигнали про можливі порушення.

Так, у Запоріжжі після звернення місцевої мешканки, яка поскаржилася на відмову надати їй чек в аптеці при купівлі ліків, податкова інспекція ретельно вивчила діяльність підприємства-порушника. Виявлені значні не обліковані суми «чорного налу» - аптекарі клали до кишені повз каси близько 2 тис. грн. на день. За це аптека була оштрафована на 19 тис. грн.

Ще одного порушника знайшли за допомогою муніципальних службовців – Запорізька міська рада повідомила про порушення під час торгівлі продуктами харчування. Підприємець, як з’ясували податківці, майже повністю ігнорував правила ведення розрахункових операцій та обліку товарно-матеріальних цінностей. Порушника оштрафовано на 27 тис. грн.

Загалом у січні поточного року було проведено майже 1,2 тис. перевірок щодо дотримання правил готівкових розрахунків. Це на третину менше, ніж за січень минулого року.

Фахівці Міндоходів наголошують, що фіскальний чек є гарантією захисту прав споживача. Тому громадян просять не бути байдужими до таких порушень, як відмова у видачі чеку або відсутність касового апарату у місцях здійснення готівкових розрахунків.