PDF Друк e-mail

«Проекти ПРООН» Покращення безпеки та рівня благоустрою вулиць улюбленого селища»

Великоновосілківський р-н з 2011 року активно співпрацює Програмою розвитку ООН в Україні.

В ході даної співпраці у 2015 році у Великоновосілківській селищній раді було створено Громадську організацію «СОНЦЕСВІТ» (голова ГО Сирман Яна Василівна), якою було проведено моніторинг існуючих проблем громади, спільно з місцевою владою розроблено Плани розвитку громади, які тепер можна втілювати в життя через реалізацію мікропроектів, а саме: покращення медичних послуг шляхом придбання медичного обладнання, забезпечення безпеки шляхом впровадження зовнішнього освітлення, покращення водопостачання та водовідведення.

У березні 2017 року на засіданні Форуму місцевого розвитку Великоновоселківського району було презентовано новий проект Програми розвитку ООН «Верховенство права та правосуддя на рівні громад у районах України, постраждалих від конфлікту». Громадська організація прийняла рішення прийняти участь у даному проекті. Ініціатива була одноголосно підтримана і керівниками Форуму Місцевого Розвитку та керівництвом селищної ради.

Терміни були вкрай обмежені, тому необхідна була чітка організація в ході підготовки. Технічну та методичну допомогу громадська організація знайшла у районного координатора співпраці з Проектом - Гноєвої Світлани. До командної роботи були залучені депутати селищної ради Мамука Сергій та Парпара Вікторія, вони увійшли до складу ГО на час реалізації проекту асоційованими членами та надали усю необхідну допомогу.

Селищною радою було замовлено розробку проектно-кошторисної документації на реконструкцію лінії освітлення вул. Янісольська, вул. Шкільна, вул. Українська в смт Велика Новосілка. Відповідно даної документації громадською організацією підготовлено мікропроект «Забезпечення безпеки через реконструкцію лінії освітлення вул. Янісольська, вул. Шкільна, вул. Українська в смт Велика Новосілка Великоновосілківського району Донецької області», яким було передбачено установка 51 світлодіодних світильників, 5 фотоелектричних датчиків, 5 багатотарифних приладів обліку, 4317,1 м самонесущі ізольовані проводи СИП. Загальна сума проекту склала 740,983 тис.грн., з яких 518,560 тис.грн. було надано ПРООН, а 222,423 тис.грн. - районним бюджетом.

В ході проведення конкурсного відбору підрядника на виконання робіт виник профіцит (економія коштів) у сумі 253489,98 грн. В результаті загальними зборами було прийнято рішення про збільшення об’ємів робіт та встановлення додаткових 34 світильників по вул. Центральна, пров. Весняному та Бригадному.

На сьогодні громадською організацією «СОНЦЕСВІТ» даний проект реалізовано в повному обсязі але організація вирішила не зупинятись на досягнутому і разі підтримки місцевої влади та населення приймати участь у подібних проектах і надалі.

Участь у реалізації даного проекту стало подоланням стереотипів та початком усвідомлення своєї значущості у громаді, дозволила не тільки вирішити частину соціальних проблем у громаді але й підвищити проінформованість громадян про можливості самоорганізації та розширення можливостей у вирішенні нагальних проблем шляхом консолідації фінансових ресурсів партнерів, безпосередньої участі кожного члена суспільства у вирішенні актуальних проблем на власних територіях.

Велика подяка Проекту «Верховенство права та правосуддя на рівні громад у районах України, постраждалих від конфлікту»., команда якого передавала сучасний європейський досвід розвитку громадського суспільства у мирні часи, і не залишила своїх партнерів , коли прийшла біда і майже кожен населений пункт, кожна родина зіткнулась з непередбаченими труднощами, які необхідно вирішувати негайно, але без підтримки неможливо. Сподіваємось на подальшу успішну співпрацю.